Poezi per xhaxhin e vdekur

. Banon ne optimizmin tend. dhe kam vdekur. 3 Poezi natën e mirë nga Alfonsina Storni. kundërtën leximi i Kur’anit nuk do i bëje dobi as lexuesit e as atij i cili. Kur derdhet për tokë të Kosovës dhe e sjell lirinë. 4 Poezi Kur hëna mund diellin. . Dhe parajsa jep lumturi. Perkujdesit perkujtime perkujtime bota sot perkujtime bota sot gazeta perkujtime bota. Me vaj e me ngashërima. . . 12,801 likes · 32 talking about this. . . rapitful. 9 hours ago · SHPIRTRAT E VDEKUR. Ti je gjithc'ka qe une ne kete jete e dua, je shpirt,shpres per te jetuar per mua, je drite ne syte e mi, je gjithc'ka. pardje. . February 12, 2015 ·. dhe mendoja për ty. Dhe parajsa jep lumturi. Të lutem mos ndalo asnjë sekondë për të më thënë se si mund të të ndihmoj në përvjetorin e humbjes së [nënës] tënde. Ma lehtesoi dhimbien e viteve; Viteve,une syrgjynosur,emigrant Vite sjelle brenga shume, Ne rruget e mergimit-lume. Për të mbijetuar të falsifikova si armë. Sot e 24 vite, një yll në qiell ndriçon çdo natë, por sot e 24 vite dielli nuk i ngrohë shpirtrat tonë. Jeta tani ka nje tjeter kuptim,. 3 Simona. . Urime dhe me Fat Ditelindjen ! Ti je duke e festuar ditelindjen tende, mirpo une dhe shume te tjere jane duke festuar diten kur ti erdhe ne kete Bote dhe e bere Boten tone me te mire, ti e bere nje bote me te lumtur per ne. Tyran Prizren Spahiu - Nënë Loke. kaniiher pomm shkonn menjja vorrin me ta shpluu. Dhe pse luftove për jetën, në emër të saj u prehsh o nënë në paqe! Nënë e mira nënë! Kushedi sa herë për ne, ty tu drodh buza te porta. . 11 Mars, 2023 - 1:02 pm. 382 lượt thích · 2 người đang nói về điều này. Nga: Ian Curtis (Joy Division, 1979) Përktheu (më 1998): Fadil Bajraj. Të lutem mos ndalo asnjë sekondë për të më thënë se si mund të të ndihmoj në përvjetorin e humbjes së [nënës] tënde. F Ramuz #3. . Dec 17, 2014 · Sa shume me vrisnin lotet e tyre e qara peshperitse e mekur, me dukej vetja si para nje pasqyre e thyer, e coptuar, e vdekur. jam hedhur poshtë. Ne jemi shumë të kënaqur që ju kemi. Sahit Shala - Bashkë, Me Motra. . Nga: Ian Curtis (Joy Division, 1979) Përktheu (më 1998): Fadil Bajraj. 9 hours ago · SHPIRTRAT E VDEKUR. – Ebu Bekër Ka më shumë të vdekur se të gjallë. Thenie Per Babin E Vdekur are a theme that is being searched for and appreciated by netizens nowadays. 3 Poezi Keni ëndrra të lumtura dhe pushoni. . Në këtë kohë pikëllimi, lutjet janë për të dhe familjen e tij,”. 2 Poezi per te pushuar bukuroshja ime.

Popular posts